Dacia Lodgy

Dacia letos představí svůj první model kategorie MPV (velkoprostorový vůz). Novinka se jmenuje Lodgy a svoji světovou premiéru absolvuje na březnovém ženevském autosalonu, kde také budou zveřejněny všechny technické informace. Na ty je automobilka zatím skoupá. Prozradila totiž jen to, že se jedná o automobil s délkou okolo 4,5 m, který bude nabízen jak v pětimístném, tak i sedmimístném provedení. Má nabídnout všechny typické přednosti vozů Dacia – nadprůměrnou prostornost, robustnost, funkční design a výbornou cenu.

Vzhled Lodgy si nehraje na žádné velké extravagance, hlavním cílem designérů byla funkčnost a vytvoření co největšího vnitřního prostoru. Kosodelníkový tvar světlometů i masky chladiče by se měl stát typický pro všechny Dacie nové generace (po Lodgy přijde příští rok na řadu druhá generace Loganu). Na bocích karoserie tohoto MPV zaujmou líbivé prolisy na blatnících i dveřích. Ty jsou ve své spodní části chráněny širokými lištami. Obrovská zadní výklopná stěna hluboce se zakusující do zadního nárazníku slibuje skvělý přístup do zavazadlového prostoru. Zadní svítilny mají velmi osobitý tvar. Snímky interiéru dosud nebyly odtajněny, lze v něm ale opět očekávat spíše prostý design a levnější materiály. Zákazníky ovšem bude zajímat spíše variabilita sedadel a prostornost.

Zavazadlový prostor podle slov výrobce nabízí slušný objem dokonce i v sedmimístné konfiguraci. Mimořádně příznivá cena spojená s tříletou zárukou by měla oslovit zákazníky, kteří zatím podobný automobil hledali mezi ojetinami. Lodgy rovněž hodlá uspokojit zájemce o levný a prostorný rodinný vůz, kterým se design kombi Logan MCV zdá příliš užitkový. Lodgy samozřejmě využívá osvědčenou techniku Renaultu. Podle neoficiálních informací můžeme pod kapotou očekávat benzinový motor 1.6 16V/81 kW, milovníci nafty budou moci sáhnout po verzi poháněné podobně výkonnou jednotkou 1.5 dCi.

Zahájení prodeje Dacie Lodgy na českém trhu je plánováno na letošní léto. Velké rodiny se skromnějším rozpočtem se určitě mají na co těšit!

(zdroj Renaultclu CR)