Dacia chystá nové městské auto

Rumunské Dacii se pod křídly Renaultu daří, kupříkladu loni rostla tato značka o bezmála 23 procent. Dacia podle informací německého Auto Bildu chystá miniautomobil, postavený na základech právě představeného Renaultu Twingo. Základní cena by neměla překročit 5000 eur, tj. zhruba 137 tisíc korun. Malá dacia má být postavená na základu nejnovějšího Renaultu Twingo.  Malá dacia má být postavená na základu nejnovějšího Renaultu Twingo.

Nová nejmenší dacia by byla zároveň nejlevnějším autem z aktuální nabídky rumunské automobilky. Tím je dosud logan, který se prodává od 163 900 korun. Nový malý (a zatím bezejmenný) model by měl být ještě o přibližně 27 tisíc korun levnější. Standardní výbava by zahrnovala kromě povinného ABS a ESP také dvojici vzduchových vaků.

novinky.cz