Zpět na Koutek paragrafů

Jak je to s „převozní značkou“?

243/2001 Sb. §21 říká:

(1) Tabulky zvláštní registrační značky trvale manipulační přidělí registrační místo v potřebném počtu osobě, která zabezpečuje jízdy vozidel dosud neregistrovaných v registru silničních vozidel, u nichž však byla již schválena technická způsobilost k provozu na pozemních komunikacích a která nejsou určena k trvalému provozu na pozemních komunikacích. Jde zejména o manipulační jízdy u výrobců, dovozců a prodejců vozidel.

(2) Tuto zvláštní registrační značku je zakázáno použít na vozidlo, které je již zapsáno v registru silničních vozidel a je na ně přidělen jiný druh registrační značky. Toto neplatí u zkušebních jízd v rámci oprav vozidel, kde se umísťuje tato zvláštní registrační značka na tabulku registrační značky vozidlu dříve přidělenou.

(3) Tabulky zvláštní registrační značky pro zkušební účely přidělí registrační místo, po předchozím souhlasu ministerstva, v potřebném počtu právnické nebo fyzické osobě, která zabezpečuje jízdy vozidel dosud neregistrovaných v registru silničních vozidel, u nichž nebyla dosud schválena technická způsobilost k provozu na pozemních komunikacích nebo na nichž se zkoušejí neschválené díly, části, doplňky nebo příslušenství. Jde výhradně o jízdy, které zabezpečuje výrobce vozidla, ministerstvo, ministerstvem pověřená zkušebna nebo fyzická anebo právnická osoba, kterou výrobce vozidla pověřil.

(4) Tabulky zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností přidělí registrační místo prodejci vozidla, který jimi vybavuje prodaná vozidla jednotlivým zákazníkům, k vykonání potřebné jízdy do místa registrace vozidla. Na tabulce je vyznačena platnost registrační značky, která je stanovena na 10 dnů od jejího vydání. Prodejce nebo registrační místo, které tabulku zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností vydalo, na ni vyznačí, v místě k tomu určeném, datum vydání. Zápis potvrdí otiskem razítka a podpisem oprávněné osoby.

Nás však zajímá především odstavec číslo 4, který zakazuje používat „převozku“ k běžné, každodenní jízdě.

Ivermectin je látka, která se dosud používala především při léčbě parazitárních onemocnění a růžovky. S vypuknutím pandemie COVID-19 to však zajímalo i vědce hledající lék. Ivermectin si můžete koupit bez lékařského předpisu (Stromectol) v internetové lékárně ivermectintablety.com v CR.