• Reklama

Škodná událost - kamínek na čelním skle

Napište, o jaké zkušenosti a zážitky se chcete podělit s ostatními majiteli. A nebo se ptejte, co vás zajímá.

Škodná událost - kamínek na čelním skle

Příspěvekod Taki » stř lis 21, 2007 11:01 am

Tak mi (zřejmě) ulítl kamínek na za mnou jedoucí linkový autobus Irisbus a udělal na čelním skle téměř přesně v prostoru před hlavou řidiče pavoučka. Autobus starý 2 měsíce, moje autíčko cca 3 týdny :-) Mě se nestalo nic, autobus mě jako šílenej v kopci předjel, hodil výstražný blikače, zastavil jsem. Tak řidič, že sepíšeme evropský protokol dopravní nehody, s tím, že jsem se chtěl do protokolu vyjádřit, že autobus jel za mnou chvíli poměrně těsně /tak metr dva/, což dle mého názoru mohlo mít vliv na škodní událost. Cestující z autobusu potvrdil, že kamínek byl nejspíše ode mě, nicméně už nebyl schopen říci, zda se to stalo ve chvíli, kdy byl na mě řidič nalepenej, nebo předtím. Pan řidič mi však sdělil, že se do protokolu nic dopisovat nebude (po telefonické konzultaci s jeho nadřízeným). Já na tomto trval, tak se k tomu volali policajti. Šlo mi hlavně o to, že jsem nevěděl, zda mohu na povinném ručení dojít o bonus vlivem této události, brzy ráno mi to na infolince UNIQA nebyli schopni potvrdit či vyvrátit. Že mám zavolat až po 8:30. No nic, tak se volali policajti, kteří sepsali protokol o škodné události, kde se píše, že údajně mělo dojít k odlétnutí kamínku od mého vozidla, přičemž do jejich protokolu jsem uvedl tu svoji připomínku o tom, že jel za mnou ten bus moc blízko. Jelikož firma ČSAD Autobusy Č. Budějovice patří rakouské firmě, kterou nehodlám sponzorovat, a protože nemohu potvrdit, že to skutečně bylo od mého vozidla, jsem připraven vyloučit resp. nepotvrdit svoje zavinění, pokud mě má pojišťovna vyrozumí. Po pozdější konzultaci s pojišťovnou mi bylo sděleno, že bych došel o 15% bonusu, což by ještě nebyla taková tragédie, ale jde o princip - proč mám být perzekuován za něco, co absolutně nemůžu ovlivnit.
Co si o tom myslíte?
Každopádně asi po předních nainstaluju i zadní zástěrky.

Díky, Taki
Taki
Kecálek
Kecálek

Poďakoval som: 0 krát
Poďakovali my: 0 krát

Reklama

Příspěvekod Chechtalka » stř lis 21, 2007 11:52 am

Tohle je vždy problém, prokazuje se to velice těžko a hlavně je to věc, která se nedá ovlivnit. Loni se mi stalo něco pdoobného, jen já jsem byla ta poškozená a bylo to s největší pravděpodobností od protijedoucího naklaďáku na R7, takže to beztak muselo jít z mého pojištění skel, jak bych honila a dokazovala maníkovi v náklaďáku, že to byl on :roll:
Duster Arctica 1,6 4x4 černá 1-3-2011
Dacia 1,4 LS Drive 5/2006 - 1/2011, 81500 km
LOGANLAND tam se dočtete víc...
Obrázek
Chechtalka
Dárce
Dárce

Typ auta: DUSTER

Příspěvekod lasky » stř lis 21, 2007 1:17 pm

předpokládal jsem tento problémek a nechal jsem namontovat přední i zadní (je tam menší nebezpečí že něco odletí) :wink:
Dacia Logan - 1,4 Laureáte
lasky
Dárce
Dárce

Příspěvekod Rorys » stř lis 21, 2007 1:52 pm

Jak říkal Menšík - zatloukat, zatloukat,..... Nikdo Ti nedokáže, že ten kámen odlítl zrovna od Tvého auta. Mně se stalo něco podobnýho, jenže to bylo opačně. Od autobusu odlítl kamínek a mně přímo do skla a už byla prasklina přes celou plochu. Ani jsem se ho nesnažil zastavovat, protože mám čelní sklo pojištěný. Divím se, že dopravce nemá připojištění.
LS ARCTICA, šedá perle po totálce v likvidaci
čekatel na LODGY 1,2 Tce Arctica béžová
Rorys
Dárce
Dárce

Příspěvekod Yara » stř lis 21, 2007 3:32 pm

Takže, autobus dva měsíce starý pořízený na Leasing má určitě havarijní pojistku, ze které lze čerpat i v těchto případech. Jinak i řidič pokud není magor má určitě pojištění na blbost ze kterého lez čerpat také. Jinak sklo na Irise stojí podle typu od 25 do 80 tkč. takže se nedivím, že řidič byl snaživý. V dnešní době se snima nikdo nesere.
RENAULT THALIA 1,2 16V r.v. 2008 + nez. topení
RENAULT MEGANE GRANDTOUR 1,5 DCI r.v. 2012 + nez. topení
RENAULT CLIO GRANDTOUR 1,2 TCE r.v. 2009
Yara
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Roman » stř lis 21, 2007 3:49 pm

A neni nejlepsi se dohodnout neco na zpusob "zaplat mi kolik ztratim na bonusu a ja priznam, ze to bylo od myho auta". Treba u toho autobusu, kde je to sklo fakt drahy, by rozumnej ridic nemohl nez souhlasit (teda pokud nema nejaky jiny pojisteni). Lepsi zacvakat 5000 tobe nez 80 litru za novy sklo.
1.4 LS Arctica
Roman
Kecálek
Kecálek

Příspěvekod Taki » stř lis 21, 2007 5:01 pm

On ten řidič nechtěl nic řešit sám - konzultoval to s někým ze svýho vedení. Ještě mě strašili, prej tak když pán chce platit pokutu za zaviněnou nehodu... A nakonec policajti přijeli, divili se, že jsme to nevyřešili sami, napsali záznam o škodní události a papá bez nějakého placení. Teď jen doufám, že mi pojišťovna napíše, ať se k tomu vyjádřím a já to holt zapřu. Jak jsem psal, mám za to, že z toho policejního protokolu přímo nevyplývá, že to zavinilo moje auto, ale že to ÚDAJNĚ bylo moje auto. Nevíte, co bude dál, kdo jste něco takového řešil.
Mějte se hezky.
Zdraví Taki.
Taki
Kecálek
Kecálek

Příspěvekod Yara » stř lis 21, 2007 6:15 pm

taki píše:On ten řidič nechtěl nic řešit sám - konzultoval to s někým ze svýho vedení. Ještě mě strašili, prej tak když pán chce platit pokutu za zaviněnou nehodu... A nakonec policajti přijeli, divili se, že jsme to nevyřešili sami, napsali záznam o škodní události a papá bez nějakého placení. Teď jen doufám, že mi pojišťovna napíše, ať se k tomu vyjádřím a já to holt zapřu. Jak jsem psal, mám za to, že z toho policejního protokolu přímo nevyplývá, že to zavinilo moje auto, ale že to ÚDAJNĚ bylo moje auto. Nevíte, co bude dál, kdo jste něco takového řešil.
Mějte se hezky.
Zdraví Taki.

Pro tebe je to už bohužel vyřešené. Zatáhne se to ze tvé pojistky a ty stratíš bonus. Pokud z protokolu vyplívá, že ASI tvůj vůz, je to pro pojišťovnu zcela jasné a začne plnit. tebe už se nebude nikdo na nic ptat. Schválně nám dej vědět.
RENAULT THALIA 1,2 16V r.v. 2008 + nez. topení
RENAULT MEGANE GRANDTOUR 1,5 DCI r.v. 2012 + nez. topení
RENAULT CLIO GRANDTOUR 1,2 TCE r.v. 2009
Yara
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Chechtalka » stř lis 21, 2007 8:14 pm

Správně by tě měla pojištovna vyrozumět, že někdo chce z tvého pojištění čerpat škodní událost. Ale je otázkou, co se bude dít, když jim přijde protokol od policie...asi bude záležet na tom šmoulovi, který to bude zrovna vyřizovat, jak je inteligentní :D:D
Duster Arctica 1,6 4x4 černá 1-3-2011
Dacia 1,4 LS Drive 5/2006 - 1/2011, 81500 km
LOGANLAND tam se dočtete víc...
Obrázek
Chechtalka
Dárce
Dárce

Typ auta: DUSTER

Příspěvekod Ivana » čtv lis 22, 2007 12:26 am

No většinou se hledá někdo kdo to na sebe vezme, jsou tací, co jezdí s prasklým sklem, na které mu stejně ulítl šutřík od někoho co jel ppřed ním, ale protože to nelze dokázat, tak se nahlásí SPZ od jakéhokoliv jiného vozidla, stačí si jen napsat přesný čas a místo a pak mlžit a mlžit.............V tomto případě bych zatloukala a zatloukala a pak bych chtěla aby někdo na 100% potvrdil, že to bylo moje a ne jiné auto. Prostě na autobus odlétne kamínek od náklaďáku, ale těžko od osobáku, je to tak nepravděpodobné, jako že zítra bude horko k zalknutí.
Nejspíš ten cestující byl velmi dobrý kamarád, sklo na naše stojí cca 20 tis. a mám je pojištěné na 100% dokonce i boční okna., kdyby ten autobusmann byl zaměstnanec pořádné firmy, tak tohle řeší právě přes pojistku.
Ivana
Dárce
Dárce

Příspěvekod Taki » čtv lis 22, 2007 7:15 am

Yara napsal:
Pro tebe je to už bohužel vyřešené. Zatáhne se to ze tvé pojistky a ty stratíš bonus. Pokud z protokolu vyplívá, že ASI tvůj vůz, je to pro pojišťovnu zcela jasné a začne plnit. tebe už se nebude nikdo na nic ptat. Schválně nám dej vědět.

Taki reaguje:
Nemyslím si, že je stejné "stalo se to tak" a "údajně se to tak stalo". Policajti nemohli dle mě napsat do protokolu bylo to takhle, protože je to prostě neprokazatelné. A pokud se to tak opravdu stalo, tak by se dle mého názoru mělo zohlednit moje vyjádření do policejního protokolu, že pan řidič za mnou jel v těsné blízkosti, že nedodržel předepsanou vzdálenost - já tam prostě vidím dvě tvrzení proti tvrzení - 1) busák tvrdí byl to on, já tvrdím já to nebyl; 2) já tvrdím busák jel blízko, nedodržel předepsanou bezpečnou vzdálenost; on tvrdí stalo se to v momentě kdy jel za mnou v bezpečné vzdálenosti (to mu ale nikdo v autobuse nebyl schopen dosvědčit). Určitě sem pak dám vědět jak to dopadlo.

Absolvoval jsem telefonát s pojišťovnou, kde jsem byl ubezpečen, že pokud někdo na mě nahlásí škodnou událost, i když je protokol od Policie, musí mě vyrozumět předtím než to uzavřou, abych se k tomu vyjádřil.

Pak jsem absolvoval druhý telefonát s vedoucím provozu abutobusů, kdy jsem se chtěl domluvit (něco ve stylu jak bylo uvedeno výše: vemu to bez řečí na sebe, vy mi zaplatíte cca 2000,- které budu škodnej příští 3 roky, než mi zase vyleze bonus nahoru) ale pan vedoucí je velmi zásadový člověk, takže to údajně zítra posílá na pojišťovnu. Tak jsem mu sdělil, že v tom případě budu tvrdit, že to nemohlo být ode mě, on mi na to řekl, že na to mám právo a že pan řidič má svědky...
Ještě jsem se zeptal, zda mají připojištěné jejich autobusy čelní sklo. Tak mají jen zájezdové autobusy, linkové nikoliv, což mi u takové společnosti přijde docela tristní.

Takže zahájen tvrdý boj! :)

V případě, že by i nakonec byla vina přiznána mě, jsem připraven argumentovat tím, že autobus jel v těsném závěsu za mnou, na což mám taky svědka.

Taki.
Taki
Kecálek
Kecálek

Příspěvekod lasky » čtv lis 22, 2007 9:17 am

běh na dlouhou trať, ale držím palce :wink:
Dacia Logan - 1,4 Laureáte
lasky
Dárce
Dárce

Šutr

Příspěvekod Jose » čtv lis 22, 2007 11:41 am

Měl jsi do protokolu uvést jedinou větu "Nejsem si vědom že by kamen odlétl od mého vozidla přestože jsem autobut trvale sledoval jelikož se za mnou držel v nepřiměřeně malé vzdálennosti" a dál se k tomu nevyjadřovat.
Howk
Jose
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Taki » čtv lis 22, 2007 12:19 pm

To Jose: Jasně, takhle z tepla kanceláře bych si to poradil taky a napsal do protokolu něco v tom smyslu cos psal, ale na místě je to horší. Taky tím, že to byla moje první dopravní "nehoda".

Pořád si myslím, že i když by ten kamínek měl odlétnout ode mě, tak musí zohlednit to moje vyjádření. Napsal jsem to do toho protokolu zhruba takhle (blbě): "Autobus jel za mnou chvíli v těsné vzdálenosti, což dle mého názoru mohlo mít vliv na škodnou událost".
Taki
Kecálek
Kecálek

šutr

Příspěvekod Jose » čtv lis 22, 2007 5:58 pm

Pak stačí oznámit pojišťovně že buďto nesouhlasíš aby to šlo z tvé pojistky nebo aby to neproplácela dokud věc nebude dořešena. Autobusák potom má jedinou šanci domáhat se náhrady v občanskoprávním sporu, pochybuji že se do něj pustí, musel by prokázat tvé zavinění.
Jose
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na Zkušenosti a zážitky majitelů